Tájékoztató klinikai vizsgálatokról
A klinikai vizsgálatok olyan embereken végzett tudományos kutatások, amelyek során egy-egy vizsgálati készítmény (gyógyszerjelölt molekula) klinikai, farmakológiai, illetve farmakodinámiás hatásainak feltárását, a készítmény általa kiváltott nem kívánatos gyógyszerhatás azonosítását, felszívódásának, eloszlásának, metabolizmusának és kiválasztódásának tanulmányozását végezzük, hogy igazoljuk a készítmény ártalmatlanságát, hatékonyságát, előny-kockázat arányát.
A klinikai vizsgálatok alábbi fázisait különítjük el:
- I. fázis: általában egészséges önkénteseken történik a hatóanyag első emberi kipróbálása, a vizsgált készítmény biztonságosságának igazolására.
- II. fázis: ebben a fázisban a vizsgálati készítményt a vizsgált betegségben szenvedő páciensek szűk csoportja kapja azzal a fő céllal, hogy a készítmény legmegfelelőbb adagolását meghatározzák.
- III. fázis: ebben a fázisban már nagyobb számú beteget kezelnek a vizsgált készítménnyel. A fő cél, hogy a készítmény biztonságosságát igazolják, illetve, hogy feltárják a készítmény nemkívánatos mellékhatásait és azok előfordulási gyakoriságát.
- IV. fázis: már forgalomban levő gyógyszerrel történik a vizsgálat. Célja további információk gyűjtése a hatásokkal és mellékhatásokkal kapcsolatban, a megfelelő adagolás pontosabb meghatározása, illetve a nem gyakori mellékhatások megismerése.
A Fázis 1-es gyógyszervizsgálat önkéntesei tudományos kutatásban vesznek részt és a részvételre forditott idejüket pénzbeli juttatással kompenzálják.
Az önkéntes díj nagyságát az Egészségügyi Tudományos Tanács Klinikai Farmakológiai Etikai Bizottsága véleményezi, majd az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet hagyja jóvá – az így kapott jövedelem adómentes.
Aktuális vizsgálataink:
Felhívás
Egészséges önkéntesek részére
Központunkban, gyógyszertári/kórházi forgalomban még nem kapható, egy leendő, neurológiai készítménnyel kapcsolatos klinikai vizsgálat céljából várjuk egészséges önkéntesek jelentkezését. A program I-es fázisú vizsgálat, melyben az együttműködő önkéntesek pénzbeli díjazásban részesülnek*. A vizsgálat több napos vizsgálóhelyi tartózkodással jár.
Várjuk jelentkezését, ha Ön:
- 18-65 év között van
- Nincs krónikus betegsége
A klinikai vizsgálat rendelkezik az Egészségügyi Tudományos Tanács Klinikai Farmakológiai Etikai Bizottsága támogató szakmai-etikai véleményével és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet engedélyével, az engedély száma: OGYÉI/14882-7/2022.
Amennyiben felhívásunk felkeltette érdeklődését, a lenti elérhetőségeken készséggel állunk rendelkezésére. A vizsgálati programot megelőzően, a személyes orvos-beteg találkozó során felteheti kérdéseit.
A vizsgálati program helyszíne:
CRU Hungary Kft. – Korai fázisú részleg
Pest Megyei Flór Ferenc Kórház
2143 Kistarcsa, Semmelweis tér 1.
További információ és jelentkezés:
Budapest: 06-30-1611-700 (8-16 óra között)
e-mail: info@cruint.com
* A díjazás pontos összegéről a szűrővizit során kap tájékoztatást. Az összeget a tájékoztató és beleegyező nyilatkozat is tartalmazza, a részvételért járó díj adómentes jövedelemnek számít. A díjazás mértéke nagymértékben függ a vizsgálat hosszától, a benntartózkodás idejétől és ambuláns vizitek számától (nagyságrendileg egy 10 napos vizsgálat esetén a magyar egyhavi minimálbér kétszeresét jelentő összeg).